Lita Dudele-Krastiņa

LDA sertificēta dūla, LZVKA sertificēta zīdīšanas konsultante, slingu konsultante

Esmu dūla, zīdīšanas konsultante un slingu jeb bērnu nēsāšanas konsultante. Topošo un jauno vecāku atbalsta ceļā mana iedvesma un mana ceļa veidotāji ir gan brīnišķīgie dūlu skolotāji - ārsti, vecmātes, psihologi un citi speciālisti, gan mani trīs bērni un kopīgi ar viņiem piedzīvotās grūtniecības, dzemdību un pēcdzemdību pieredzes. Esmu piedzīvojusi dzemdības stacionārā, kā arī divas plānotas ārpusstacionāra dzemdības, katru no tām unikālu un neatkārtojamu. Esmu no sirds pateicīga savām vecmātēm par lielisko grūtniecības, dzemdību un pēcdzemdību aprūpi, informatīvo, emocionālo, arī fizisko atbalstu manam ķermenim un mana iekšējā spēka stiprināšanu tajos brīžos, kad esmu jutusies apjukusi un nedroša par sevi, par savas iekšējās balss un spēka sajušanu. To visu un vēl vairāk cenšos sniegt citām topošajām un jaunajām māmiņām un tētiem esot līdzās gaidību laikā, dzemdībās, kā arī sākot ar pirmajām pēcdzemdību stundām un dienām, apjaušot savu pēcdzemdību ķermeni un iepazīstot savu bērniņu, aijājot, midzinot, nēsājot, pirmo reizi mazgājot, pārvarot zīdīšanas grūtības, ja tādas rodas, sākot plānot piebarojumu vai zīdīšanas noslēgšanu un citos jautājumos.

Gaidību laikā palīdzu emocionāli, fiziski un prakstiski sagatavoties dzemdībām, vadu nodarbības un piedāvāju individuālas konsultācijas.  Veicu rebozo relaksējošo masāžu, kas īpaši noderīga gatavojoties pēcķeizara dzemdībām vai, ja tuvojoties dzemdību datumam, bēbītis nav iekārtojies pareizi vai arī kavējas piedzimt.

Kā dūla atbalstu dzemdībās gan stacionāros, gan plānotās ārpusstacionāra dzemdībās. Ne vienmēr bēbīša tētis jūtas drošs un gana zinošs būt par vienīgo emocionālo un fizisko atbalstu sava bērniņa dzemdībās, citreiz kādu iemeslu dēļ viņš nevar fiziski būt līdzās - dūlas atbalsts var būt noderīgs abās situācijās.

Pēcdzemdību laikā piedāvāju arī pēcdzemdību vēdera masāžu, rebozo aizvēršanas rituālu, pirtīžu rituālu vai saru dzīšanu mazulītim.

Kopš 2011. gada konsultēju par fizioloģiski un emocionāli pareizu bērniņu nēsāšanu slingā vai ergonomiskajā somā, palīdzu izvēlēties katras ģimenes vajadzibām piemērotāko nēsāšanas palīglīdzekli.

Mans lielākais gandarījums ir iedrošināt jaunos vecākus izvēlēties sev piemērotāko dzemdību vietu, atbalsta personas, sajust tieši savas vajadzības un kopīgi sagatavoties skaistajam, bet vienlaikus arī grūtajam satikšanās ceļam ar savu mazulīti. Katrreiz tas ir citādi, vienmēr brīnumaini.

Klātienes atbalsts un konsultācijas pieejamas Valmierā, Cēsīs, Siguldā, Smiltenē un citās Vidzemes pilsētās un novados. Atbalsts dzemdībās pēc vienošanās pieejams arī Rīgā vai citur Latvijā.
Mob. tel. 26677190
E-pasts: [email protected]