Gunita Amoliņa

Dūla apmācībā, zīdīšanas konsultante

Es esmu dūla apmācībā. Pašreiz mācos dūlu apmācību 2. gadā. Esmu apguvusi psiholoģiju un fizioloģiju grūtniecības, dzemdību un pēcdzemdību aprūpē, jaundzimušā hendlingu un aprūpi. Esmu LZVKA biedre un zīdīšanas konsultante. Visu laiku turpinu papildināt savas zināšanas un pieredzi jauno vecāku un jaundzimušā aprūpē. Interesējos par aromterapiju, akupresūru, par pirtīžām u. c..

Esmu trīs bērnu māmiņa. Man ir bijusi iespēja piedzīvot gan dzemdības stacionārā, gan plānotas dzemdības ārpus stacionāra. Katras no tām man ir ļāvušas ieraudzīt to, cik būtiska nozīme ir tam, ka katra bērniņa piedzimšanai gatavojamies, parūpējoties par savu ķermeni, emocijām, veidojot savu atbalsta komandu. Kļūstot par māmiņu, sajutu, cik trausls un īpašs ir bērniņa gaidīšanas laiks, tāpēc visas pūles, ko veltām šim laikam, ir tā vērtas.

Šajā īpašajā laikā topošām māmiņām un tētiem piedāvāju dūlas atbalstu, — vai tā būtu mierīga līdzās būšana, iedrošinājums, noderīga informācija, vai praktiska palīdzība. Konsultēju jautājumos, kas skar grūtniecības laiku, dzemdības, pēcdzemdību periodu, zīdīšanu, jaundzimušā aprūpi, pāra attiecības, kļūstot par vecākiem. Pēc nepieciešamības konsultēšanā izmantoju metaforiski asociatīvās kārtis. Šīs kārtis ir psiholoģijas instruments, ar kura palīdzību iespējams piekļūt atbildēm, kas jau atrodas mūsos, tomēr nav acīmredzamas. Kopā varam sastādīt dzemdību plānu un gatavoties dzemdībām, pēcdzemdību periodam. Esmu līdzās dzemdībās un pirmajās stundās ar jaundzimušo. Pēc dzemdībām piedāvāju rebozo aizvēršanas rituālu, praktisku atbalstu – uz pāris stundiņām pieskatot zīdainīti līdz 6 mēnešu vecumam, palīdzot uzkopt māju un pagatavojot maltīti.

Jaunajiem vecākiem tā var būt iespēja koncentrēties uz patiešām svarīgo – tikko dzimušo māmiņu, tēti un bērniņu. Šis ceļš nav jāiet vieniem pašiem. Dūla var būt tā, kas palīdz vecākiem neapjukt jaunajā dzīves situācijā, palīdz viņus soli pa solim ievirzīt jaunajā — mammas un tēta — lomā.

Konsultēju Cēsīs, Valmierā un citās Vidzemes pilsētās un to apkārtnē.
Mob. tālr. 28352316

E-pasts: [email protected]