Brīvās spēlēšanās grupas vecākiem ar bērniem no 3 mēnešu līdz 2 gadu vecumam.

Brīvās spēlēšanās grupas notiek pēc Emijas Pikleres metodes. Šajās grupās bērns pats izvēlas veidu, kā un ar ko spēlēties. Bērns saņem nedalītu uzmanību, iespēju darboties savā ritmā un iespēju pats izvēlēties, kad sākt vai beigt savu spēli.

Vecākiem savukārt ir iespēja ieraudzīt, ka katrai bērna izvēlei ir nozīme un jēga, un, ka bērns spēj priecāties un attīstīties arī ar pavisam parastām ikdienā pieejamām rotaļlietām un lietām, un tam nav nepieciešamas īpašas attīstošās mantas.

Spēlēšanās saskaņā ar Emmijas Pikleres brīvās spēlēšanās metodi, kas veicina veselīgas personības attīstību, ļauj bērnam iepazīt pasauli, fizikas likumus, matemātikas pamatprincipus, vienam otru un daudz ko citu, kā arī ļauj vecākiem labāk iepazīt savu bērnu. Svarīgi ir zināt, kam pievērst uzmanību un ko pamanīt - tad kļūst ļoti interesanti vērot savu bērnu.

Ungāru pediatres Emmijas Pikleres metode tiek praktizēta visā pasaulē. Šī pieeja dod bērniem iespēju iepazīt pasauli, netraucēti spēlējoties ar bērna vecumam un attīstībai atbilstošām rotaļlietām. Pieaugušā loma atšķirībā no tradicionālajām “mazuļu skoliņām” ir nevis ierosināt aktivitātes un tās vadīt, bet gan vērot mazuli un pamanīt viņa intereses un sasniegumus – tas ir brīnišķīgs veids, kā uzzināt ko jaunu par savu bērnu un viņu labāk iepazīt, veltot viņam nedalītu uzmanību un vienlaikus dodot brīvību izvēlēties, ar ko un kā viņš vēlas darboties.

“Brīvības sajūta par spēju organizēt pašam savu dzīvi pieaugušā vecumā rodas no iespējas pašam noteikt, kā un ar ko spēlēties maza bērna vecumā.” /Anna Tardoša, Emmijas Pikleres meita un metodes pasniedzēja/

Nodarbības vada sertificēta dūla Ilze Kuduliņa, psiholoģe un dūla apmācībā Dace Lisovska, kas apguvušas ar Eiropas Savienības programmas Erasmus+ atbalstu apguvušas Emmijas Pikleres izstrādāto brīvās spēlēšanās metodi Budapeštā, Ungārijā fonda “Lóczy Foundation for Children” seminārā “Autonomous Play Activity (ages 0 to 3)”.

Vairāk par to, kā mums šajās nodarbībās iet un ko sagaidīt, lasiet šeit.